Kijk even op volgende link
http://www.radio1.be/programmas/pepi/1265786/. Het gaat hier om het radioprogramma Peeters en Pichal. De vraag waar ze zich vandaag mee bezig houden is de roodlicht negatie bij voetgangers. Uit een steekproef die ze gisteren hebben gehouden blijkt dat 1/3 van de voetgangers door het rode licht loopt, wat toch onstellend veel is.
Je wordt niet goed van de uitvluchten die worden bedacht om dit goed te praten. Blijkbaar vinden voetgangers het heel normaal om door het rood te lopen. Ze kunnen het verkeers immers zeer goed inschatten (waarschijnlijk de exemplaren met radarogen nog het beste), zodat wanneer het kan ze vinden dat ze wel door het rood mogen lopen.
Iemand van de voetgangersbond heeft zijn zegje komen doen. Voor een gedeelte wist die man wel waar hij het over had. Hij pleitte ervoor om nooit door het rood te lopen en gaf hier een aantal goede redenen voor aan (verkeerde inschatting, auto niet gezien, ...). Verder vond hij wel dat roodlicht negatie door voetgangers slechts een
kleine overtreding was. Dit moest hij later natuurlijk wel een beetje goedpraten. Hoe dan ook roodlicht negatie is een
zware overtreding, met mogelijk zeer grote gevolgen en dient dan ook zeer zwaar gestraft te worden.
De conclusie is een beetje als volgt. Voetgangers kunnen perfect het verkeer inschatten en mogen de wegcode bewust overtreden, ze zijn daar immers wijs genoeg voor. De automobilisten die, in de meeste gevallen, hebben bewezen dat ze de wegcode kennen (via een examen) kunnen deze inschatting absoluut niet maken.