Auteur Topic: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging  (gelezen 9795 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline jozef

  • Administrator
  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 12.597
  • Geslacht: Man
  • Viva Bavaria !
Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Gepost op: zondag 06 maart 2011 - 14:01:01 »
Citaat van: autokanaal
Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
Krantenartikel verwijderd op verzoek van REPROCOPY.

Het ligt evenwel niet in onze mogelijkheden om een versie van deze site waarop het verwijderde krantenartikel nog wel voorkomt te verwijderen van de diverse webarchiefsites.
 
« Laatst bewerkt op: zondag 07 augustus 2011 - 07:11:22 door jozef »
"Ich misstraue Menschen, die Hunde nicht mögen. Aber ich traue jedem Hund, der Menschen nicht mag."

Offline Michel

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 5.571
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #1 Gepost op: zondag 06 maart 2011 - 16:41:51 »
Citaat
"In januari vorig jaar voerde de federale regering opnieuw het kliksysteem in, met de bedoeling om zowel in 2010 als in 2011 de accijns op diesel te laten stijgen met telkens 4 eurocent", vertelt Maarten Matienko, woordvoerder van VAB.

"Dat gebeurt zeer geniepig, omdat zo'n accijnsverhoging alleen wordt toegepast op het moment van een prijsdaling aan de pomp. Op 4 maart 2011 is de stijging van de dieselaccijns met 5,78 eurocent al voor driekwart gerealiseerd."

Daar is natuurlijk niks speciaals aan, Be heft quasi al een heel tijdje de minimum accijnzen op dieselbrandstof die door Europa opgelegd worden.
Of "onze fed-regering" daar wat aan kan doen ? Tja dat zijn nu eenmaal mee-ondertekende Europese richtlijnen hé.
Natuurlijk kan de brandstof goedkoper... zie andere EU-landen. Accijnzen zijn ook niet alles.

Het "omgekeerde cliquetsysteem" is al een tijdje op het einde van zijn Latijn, nu is het een 'positief kliksysteem'  ;D

De laatste 7 accijnsverhogingen waren dus allemaal voor de diesel:
totaal 5,78 cent enkel accijns, zie link petrolfed.
Citaat
http://www.petrolfed.be/dutch/docs/Evolutie_accijnzen_petroleumproducten_sinds_1971.01.01.xls
"Evolutie accijnzen (incl. energiebijdrage) op de petroleumproducten sinds 1 januari 1971"
Datum   Benzine z lood  Diesel EUR/l
20. Jun 09  0,6136     0,3529
19. Jan 10  0,6136     0,3616(30)
28. Jan 10  0,6136     0,3662(31)
14. Apr 10  0,6136     0,3728(32)
18. Mai 10  0,6136     0,3774(33)
26. Mai 10  0,6136     0,3929(34)
04. Jan 11  0,6136     0,4045(35)
25. Jan 11  0,6136     0,4107(36)

(30) toepassing 'positief kliksysteem', verhoging van de bijzondere accijns op diesel met 8,7 EUR/1000 l
(31) toepassing 'positief kliksysteem', verhoging van de bijzondere accijns op diesel met 4,6 EUR/1000 l
(32) toepassing 'positief kliksysteem', verhoging van de bijzondere accijns op diesel met 6,6 EUR/1000 l
(33) toepassing 'positief kliksysteem', verhoging van de bijzondere accijns op diesel met 4,6 EUR/1000 l
(34) toepassing 'positief kliksysteem', verhoging van de bijzondere accijns op diesel met 15,5 EUR/1000 l; maximum van 40 EUR/1000 l per jaar bereikt
(35) toepassing 'positief kliksysteem', verhoging van de bijzondere accijns op diesel met 11,6 EUR/1000 l
(36) toepassing 'positief kliksysteem', verhoging van de bijzondere accijns op diesel met 6,2 EUR/1000 l
nog altijd +20 cent meer accijns voor benzinerijders...  :-X

Elk jaar moeten de accijnzen geleidelijk omhoog van Europa, de volgende keer in 2012, dan 2014 denk ik.

Even googlen naar x-jaren terug (05/2008) :
Citaat
http://netto.tijd.be/budget_en_vrije_tijd/budget/Europa_verhoogt_dieselaccijns.7316356-2214.art

Europa verhoogt dieselaccijns
Krantenartikel verwijderd op verzoek van REPROCOPY.

Het ligt evenwel niet in onze mogelijkheden om een versie van deze site waarop het verwijderde krantenartikel nog wel voorkomt te verwijderen van de diverse webarchiefsites.
 

vb. in EU-Spanje is 2 weken geleden de diesel "even duur" geworden als de superbenzine:
Citaat
http://www.arena-info.com/index.php?id=8&tx_ttnews%5Btt_news%5D=31192&cHash=758abb20d53b1f0a31179f88112ef03b
EMPURIABRAVA, 27.02.2011 - 16:57 Uhr.

Diesel genauso teuer wie Benzin

PROVINZ GIRONA / KATALONIEN / SPANIEN: Dieselfahrer können seit dieser Woche nicht mehr mit dem Argument punkten, preiswerter tanken zu können. Die Preise haben sich angeglichen und beide Spritarten kosten im Moment fast überall 1,271 Euro pro Liter. Die Entwicklung hatten Experten schon vor einiger Zeit vorhergesehen und begründeten die These damit, dass 81% der spanischen Autos mit Diesel laufen. Im Moment kostet eine durchschnittliche Tankfüllung mit 55 Litern 69,90 Euro. Vor einem Jahr lag der Preis bei einer Benzinfüllung bei 60,30 Euro und für die gleiche Menge Diesel musste man 54,20 Euro zahlen.
De Spaanse staat heeft het geld (ook) dringend nodig, en 81 % dieselpw amai...

Naja speciaal is het niet dat diesel duurder is als benzine is niet meer als logisch, want diesel is duurder vanaf raffinaderij:
6 cent = ~ 12 % duurder als superbenzine 95, bron petrolfed:
http://www.petrolfed.be/dutch/docs/samenstelling_maximumprijs_motorbrandstoffen.xls

In UK en Scandinavie zal het ook ongeveer zo zijn.
in UK kost de superbenzine 1,53 € de diesel 1,59 €.
In Zwitserland (niet EU) is omgerekend de diesel zelfs 10 eurocent duurder als de benzine.
euhm Zwitserland kost de super 1,34 € de diesel 1,44 €.

Hier lees ik zelfs dat de dieselaccijns ten laatste in 2016 evnhoog moet zijn als in onze buurlanden.
Citaat
http://www.vab.be/nl/actueel/dossiers/dossiertekst.aspx?id=330  
Kiezen tussen benzine en diesel  

Onvoorspelbaarheid overheidsbeleid versterkt nieuwe trend:
nieuwste generatie benzinemotoren interessanter dan diesel voor 1 op 2 Belgische automobilisten.
...
...
 (helemaal onderaan)
De fiscale lasten op dieselbrandstof zullen de volgende jaren vermoedelijk toenemen. VAB adviseert kopers om bij de aankoop daarmee rekening te houden. Enerzijds is er Europa, dat België verplicht heeft om tegen 2016 de accijns van diesel gelijk te schakelen met de buurlanden door de accijns te verhogen met 4,9 eurocent per liter. Daarnaast is er de onvoorspelbaarheid van onze eigen overheid die waarschijnlijk nog bijkomende belastingen zal heffen op diesel.
Het kan snel gaan als er een regering komt, of wordt alles "lopende zaken" ?  ;D

edit: even de VAB nog eens checken, moet 2017 zijn:

Citaat
http://www.europa-nu.nl/id/vi40f2mtbpxq/richtlijn_dieselaccijns

8. Achtergrond, korte inhoud en doelstelling van het voorstel  (onderste alinea)

Het onderhavige richtlijnvoorstel bevat de volgende elementen:

· een verhoging van de minimumtarieven voor benzine (per 1 januari 2014 van 359 naar 380 per 1000 L) en voor diesel (per 1 januari 2012 van 330 naar 359 en per 1 januari 2014 van 359 naar 380 per 1000 L);

· indien een lidstaat ervoor kiest een onderscheid te maken tussen zogenoemde commerciële diesel en niet-commerciële diesel, mogen de accijnstarieven voor ongelode benzine en niet-commerciële diesel niet lager zijn dan het tarief voor commerciële diesel;

· de voorwaarde dat het op 1 januari 2003 geldende nationale tarief voor diesel twee maal zo hoog moet zijn als het op 1 januari 2004 geldende communautaire minimumtarief is geschrapt;

· indien een lidstaat ervoor kiest een onderscheid te maken tussen zogenoemde commerciële diesel en niet-commerciële diesel, wordt dit geëffectueerd door middel van een teruggaafregeling, die openstaat voor gebruikers van commerciële diesel uit alle lidstaten;

· de in de richtlijn Energiebelastingen opgenomen overgangsperioden voor bepaalde lidstaten worden verlengd in verband met de in het richtlijnvoorstel voorziene verhogingen van de minimumtarieven. In de praktijk betekent dit dat in 2017 voor alle lidstaten hetzelfde minimumtarief voor diesel geldt.
« Laatst bewerkt op: zondag 07 augustus 2011 - 07:12:09 door jozef »
Geen land ter wereld is rijk genoeg om zich de weelde van slechte wegen te kunnen veroorloven
© Koning Willem I

Offline jo

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 4.299
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #2 Gepost op: zondag 06 maart 2011 - 18:46:45 »
Ik had het artikel in "de zondag" gelezen, stond nog bij dat de prijs van occasie diesels ineenstuikt tot onder de prijs van een benzineversie.
Het kan vriezen, het kan dooien, maar als je op je bek gaat, zijn ze te laat met strooien

Offline Michel

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 5.571
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #3 Gepost op: zondag 06 maart 2011 - 20:40:22 »
Ik had het artikel in "de zondag" gelezen, stond nog bij dat de prijs van occasie diesels ineenstuikt tot onder de prijs van een benzineversie.

Goed voor wie een occasiediesel nodig heeft.

Maar wie een klein beetje nadenkt weet dat occasiediesels in het buitenland nog steeds goedkoper zijn als hier.
(wegens de drastischere ontradingsmaatregelen als hier)

Opkopers rijden regelmatig naar Duitsland (of Nederland?) en kopen ze per x-stuks, om ze hier met winst verder te verkopen.

Ik rij onze diesel nog een jaartje, is nu ook al niet meer waard als de recyclagepremie. (1000 à 1500€ naargelang aankoop)
« Laatst bewerkt op: zondag 06 maart 2011 - 20:43:25 door Michel »
Geen land ter wereld is rijk genoeg om zich de weelde van slechte wegen te kunnen veroorloven
© Koning Willem I

Offline bibi585

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 3.636
  • Geslacht: Man
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #4 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 01:21:10 »
Ik had de bui al zien hangen wanneer ik eind oktober 2009 mijn benzine/LPG bestelde. ;) ;D
En mijn diesel toen had in 2 jaar tijd al de helft van zijn waarde verloren. :'(
De tweedehandsmarkt zit al een tijdje "op zijn gat" hier in België. Enkel wie aan export doet (buiten Europa dus) geraakt ze nog kwijt.

Offline Inazuma

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 5.603
  • Figurant in schimmenspellen
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #5 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 10:20:55 »
Daar is natuurlijk niks speciaals aan, Be heft quasi al een heel tijdje de minimum accijnzen op dieselbrandstof die door Europa opgelegd worden.

Even googlen naar x-jaren terug (05/2008) :
Citaat
http://netto.tijd.be/budget_en_vrije_tijd/budget/Europa_verhoogt_dieselaccijns.7316356-2214.art

Europa verhoogt dieselaccijns
Krantenartikel verwijderd op verzoek van REPROCOPY.

Het ligt evenwel niet in onze mogelijkheden om een versie van deze site waarop het verwijderde krantenartikel nog wel voorkomt te verwijderen van de diverse webarchiefsites.
 

Dat was toen, in 2008 ...

Sindsdien zit de accijns toch hoger dan het EU minimum.
« Laatst bewerkt op: zondag 07 augustus 2011 - 07:12:40 door jozef »
Weg Wanbeheer.be

De overheid als verkeersovertreder

Offline Michel

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 5.571
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #6 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 11:37:51 »
Sindsdien zit de accijns toch hoger dan het EU minimum.

Idd, we zijn al wat geklommen in Europa, en halen nu net het EU-gemiddelde (prijs van verleden week):

De prijzen van de 20e week in 2008 zet ik eronder voor een vergelijk.



Luxemburg zal die minimum opgelegde accijns van EU wel zeker hebben of het meeste benaderen.
Nederland valt wel wat op in 2011 tov 2008, maar die "bestraffen" de "fijnstofrijder" via andere taksen.

Duitsland ook via hun verkeerstaks, maar wel milder als Nederland. (ook sensibilisering-fijnstofplakette in D)

Een diesel betaald bijna 5 x (9,5/2) meer verkeerstaks per cilinderinhoud, als de CO2 uitstoot identiek is.
Een zuinige kleine diesel haalt wel zijn schade wat in bij CO2. Ook de (downsizing) aardgasauto´s profiteren mee wegens hun lage CO2 (~ -25%).

Vooral onzuinige zware diesels worden serieus bestraft;
voor zuinige (en downsizing) directe injectie turbobenzines valt die extra CO2-taks mee, een benzine mag ca 14% meer verbruiken voor dezelfde CO2-uitstoot. Elke gram meer boven de (steeds strengere) CO2-limiet is 2 € meer per 100 cc.

D vb. sinds 1 juli 2009
Citaat
http://de.wikipedia.org/wiki/Kraftfahrzeugsteuer_(Deutschland)#Reform_der_Kraftfahrzeugsteuer_zum_1._Juli_2009
Hubraumsteuer

Benziner 2,00 € pro angefangene 100 cm3
Diesel     9,50 € pro angefangene 100 cm3

Kohlendioxid-Steuer
bis 120 g CO2 pro km    frei
jedes weitere g CO2     2,00 €

Die neue Regelung tritt am 1. Juli 2009 in Kraft. Ab 2012 wird der Freigrenzwert auf 110 g CO2 gesenkt werden, ab 2014 sogar auf 95 g CO2[6]. Sie gilt ausschließlich für Neufahrzeuge, die nach diesem Zeitpunkt zugelassen werden.

Auch Erdgasfahrzeuge profitieren von der Neuregelung, da Erdgasfahrzeuge bis zu 25 Prozent weniger CO2 ausstoßen. So bleibt ein erdgasbetriebener VW Passat 1.4 TSI EcoFuel (1390 cm³, 110 kW), der nur 119 Gramm CO2 pro Kilometer ausstößt, unterhalb der Freigrenze und damit ist der Anteil der CO2-Besteuerung kostenfrei. Insgesamt beträgt die Kfz-Steuer 28 Euro. Ein VW Passat 1.4 TSI (1390 cm³, 90 kW) als Benzinfahrzeug besitzt eine CO2-Emission von 157 g/km, was insgesamt eine Kfz-Steuer von 102 Euro bedeutet.

Citaat
1 l Diesel etwa 2,62 kg CO2[3]
1 l Benzin etwa 2,32 kg CO2[3]
1 l Autogas etwa 1,8 bis 2,0 kg CO2
« Laatst bewerkt op: maandag 07 maart 2011 - 12:09:53 door Michel »
Geen land ter wereld is rijk genoeg om zich de weelde van slechte wegen te kunnen veroorloven
© Koning Willem I

Offline Inazuma

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 5.603
  • Figurant in schimmenspellen
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #7 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 11:39:56 »
Sindsdien zit de accijns toch hoger dan het EU minimum.
Idd we zijn al stevig geklommen in Europa, en halen nu net het EU-gemiddelde (prijs van verleden week):
De prijzen van de 20e week in 2008 zet ik erlangs.
Maar dat zijn de prijzen aan de pomp, niet de accijnzen.
Weg Wanbeheer.be

De overheid als verkeersovertreder

Offline Michel

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 5.571
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #8 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 12:11:46 »
Sindsdien zit de accijns toch hoger dan het EU minimum.
Idd we zijn al stevig geklommen in Europa, en halen nu net het EU-gemiddelde (prijs van verleden week):
De prijzen van de 20e week in 2008 zet ik erlangs.
Maar dat zijn de prijzen aan de pomp, niet de accijnzen.
Weet ik, maar de prijzen aan de pomp worden mee bepaald door de (gestegen) accijnzen.
Geen land ter wereld is rijk genoeg om zich de weelde van slechte wegen te kunnen veroorloven
© Koning Willem I

Offline sniper

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 1.571
  • Geslacht: Man
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #9 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 12:14:17 »
 
Citaat
1 l Diesel etwa 2,62 kg CO2[3]
1 l Benzin etwa 2,32 kg CO2[3]
1 l Autogas etwa 1,8 bis 2,0 kg CO2
op wat wordt dat eigenlijk berekend?
is dat per 100 km, per kg verbruikte brandstof, per cc, ...?
better a bad day at sea
than a good day at the office

Offline Inazuma

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 5.603
  • Figurant in schimmenspellen
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #10 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 12:29:14 »

Citaat
1 l Diesel etwa 2,62 kg CO2[3]
1 l Benzin etwa 2,32 kg CO2[3]
1 l Autogas etwa 1,8 bis 2,0 kg CO2
op wat wordt dat eigenlijk berekend?

Door uit te rekenen hoeveel koolstof atomen (C) er in 1 liter van het goedje zitten , uitgaande van de gemiddelde samenstelling, kan je uitrekenen hoeveel CO2 dat oplevert bij volledige verbranding.

Citaat
is dat per 100 km, per kg verbruikte brandstof, per cc, ...?
Neen, per liter.
1 L van het goedje levert bij volledige verbranding de aangegeven kg CO2.

Al is het voor de LPG / autogas duidelijk geen normliter, maar 1 L onder druk.

Diesel (met hogere energie-inhoud) levert dus per liter meer CO2 dan benzine, en benzine op zijn beurt weer meer dan LPG.

Als je verbruiken wil gaan vergelijken, is het aantal liter eigenlijk een foute eenheid omdat je dan geen rekening houdt met de verschillende energie-inhouden en uitstoot van de verschillende brandstoffen..
« Laatst bewerkt op: maandag 07 maart 2011 - 12:32:12 door Inazuma »
Weg Wanbeheer.be

De overheid als verkeersovertreder

Offline sniper

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 1.571
  • Geslacht: Man
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #11 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 16:16:50 »
Citaat
is dat per 100 km, per kg verbruikte brandstof, per cc, ...?
Neen, per liter.
1 L van het goedje levert bij volledige verbranding de aangegeven kg CO2.
ik zal met mijn 2.4 diesel meer betal dan een monovolume met een 1.8 benzine
hoewel ik 25% minder verbruik en dus minder uitstoot omdat ik minder liters verbrand


op 100 km is dat

10*2.32kg of 23.2 kg CO² voor de benzine
 en
7.5*2.62 kg of 19.65 kg CO² voor de diesel
better a bad day at sea
than a good day at the office

Offline KV

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 1.441
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #12 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 16:36:22 »
ik zal met mijn 2.4 diesel meer betal dan een monovolume met een 1.8 benzine
hoewel ik 25% minder verbruik en dus minder uitstoot omdat ik minder liters verbrand
Dai is toch een grap ?
Je moest al veel langer veel meer betalen dan een benzinerijder  >:(

Offline Michel

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 5.571
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #13 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 16:43:34 »
Citaat
is dat per 100 km, per kg verbruikte brandstof, per cc, ...?
Neen, per liter.
1 L van het goedje levert bij volledige verbranding de aangegeven kg CO2.
ik zal met mijn 2.4 diesel meer betal dan een monovolume met een 1.8 benzine
hoewel ik 25% minder verbruik en dus minder uitstoot omdat ik minder liters verbrand
op 100 km is dat
10*2.32kg of 23.2 kg CO² voor de benzine
 en
7.5*2.62 kg of 19.65 kg CO² voor de diesel
Bedoelt ge betalen ?

Euhm, dat is de verkeerstaksregeling voor diegenen die in Duitsland ingeschreven zijn hé. (Be is voor 2020  ;D )

En die nemen niet de verbruikcijfers in de praktijk maar wel enkel deze volgens de NEFZ-rijcyclus (of ECE), die liggen een pak lager.

* Zo reken je het om in g/km CO2, vb benzine met ECE-verbruik van 5,6 liter = 130 g/km CO2.
Citaat
Umrechnungsfaktoren (aus den obigen Angaben entnommen):
für Diesel etwa 26,2 kg/10 l
für Benzin etwa 23,2 kg/10 l
für Autogas etwa 18 bis 20 kg/10 l
Rechenbeispiel für ein Benziner mit 5,6 l/100 km Verbrauch: CO2-Emission = 5,6  l/100 km x  23,2 kg/10 l = 129,92 g/km CO2
http://de.wikipedia.org/wiki/Kraftstoffverbrauch#Umrechnung_l.2F100_km_in_g.2Fkm_CO2

* maar voor de gemakkelijkheid neem je een online-CO2-databank: nieuwe auto´s #  :
http://www.co2db.de/co2db.php

ook oudere: http://www.kfz-steuer.de/kfz-steuer_pkw.php  (CO2 zelf opzoeken)

en/of dan de nieuwe D-verkeerstaksberekening, want de cilinderinhoud gaat daar zeker de doorslag geven:
 http://www.kfz-steuer.de/kfz-steuer_pkw_neu.php

# vb
1,2 l benzine VW Golf 77kW Euro 5, vergeleken met 1,6 l diesel , idem.
Citaat
(Datengrundlage zum obigen Pkw → Hubraum: 1197 cm³, Leistung: 77 kW, Kraftstoff: Super,
Kraftstoffverbrauch: innerorts 7,1 l/100 km, außerorts 4,9 l/100 km, kombiniert 5,7 l/100 km,
CO2-Emission: 134 g/km, Emissionsgruppe: Euro 5)

Kfz-Steuer: Pkw ist nicht steuerfrei, daher beträgt die Kfz-Steuer jährlich 52 Euro.

1,6 l diesel , idem :(Datengrundlage zum obigen Pkw → Hubraum: 1598 cm³, Leistung: 77 kW, Kraftstoff: Diesel,
Kraftstoffverbrauch: innerorts 5,2 l/100 km, außerorts 3,5 l/100 km, kombiniert 4,1 l/100 km,
CO2-Emission: 107 g/km, Emissionsgruppe: Euro 5, Partikelminderung serienmäßig: ja)

Kfz-Steuer: Pkw ist nicht steuerfrei, daher beträgt die Kfz-Steuer jährlich 152 Euro.
Zijn wel zuinige en laatste nieuwe auto´s en euro 5 norm,

Maar zoals ge ziet betaald men daar doorgaans 3 x zoveel verkeerstaks voor een diesel als voor een benzine, ~ dezelfde prestaties (beide 77kW of 105 Pk), dezelfde auto.

edit: even een zwaardere klasse nemen identieke cilinderinhoud, benzine 10 kW minder, hetzelfde model:

BMW benzine 330 i
Citaat
(Datengrundlage zum obigen Pkw → Hubraum: 2996 cm³, Leistung: 200 kW, Kraftstoff: Super,
Kraftstoffverbrauch: innerorts 10,0 l/100 km, außerorts 5,9 l/100 km, kombiniert 7,4 l/100 km,
CO2-Emission: 173 g/km, Emissionsgruppe: Euro 5)

Kfz-Steuer: Pkw ist nicht steuerfrei, daher beträgt die Kfz-Steuer jährlich 166 Euro.

BMW diesel 335 d
Citaat
(Datengrundlage zum obigen Pkw → Hubraum: 2993 cm³, Leistung: 210 kW, Kraftstoff: Diesel,
Kraftstoffverbrauch: innerorts 9,0 l/100 km, außerorts 5,2 l/100 km, kombiniert 6,6 l/100 km,
CO2-Emission: 174 g/km, Emissionsgruppe: Euro 5, Partikelminderung serienmäßig: ja)

Kfz-Steuer: Pkw ist nicht steuerfrei, daher beträgt die Kfz-Steuer jährlich 393 Euro.
diesel:  2,4 x duurdere verkeerstaks/jaar;

in Be betalen deze BMW-auto´s dezelfde verkeerstaks hé.
Ze mogen helemaal niet klagen de dieselrijders hier, maar ze klagen doorgaans het meeste...  ;) ;D

In D is de diesel maar 10 cent goedkoper als de super.
In Be is dat 18 cent goedkoper, en klagen dat ze doen...  ;D
« Laatst bewerkt op: maandag 07 maart 2011 - 17:24:38 door Michel »
Geen land ter wereld is rijk genoeg om zich de weelde van slechte wegen te kunnen veroorloven
© Koning Willem I

Offline jo

  • Meer dan expert
  • *****
  • Berichten: 4.299
Re: Dieselrijder betaalt dit jaar 75 tot 150 euro meer door accijnsverhoging
« Reactie #14 Gepost op: maandag 07 maart 2011 - 17:03:11 »
ik zal met mijn 2.4 diesel meer betal dan een monovolume met een 1.8 benzine
hoewel ik 25% minder verbruik en dus minder uitstoot omdat ik minder liters verbrand
Dai is toch een grap ?
Je moest al veel langer veel meer betalen dan een benzinerijder  >:(
En ik betaal met mij LPG nog meer en ...... ::)
Het kan vriezen, het kan dooien, maar als je op je bek gaat, zijn ze te laat met strooien