Het is pas als je een paar dagen elders hebt rondgereden en daarna de grens van Belgie terug overrijdt dat je beseft hoeveel onopgevoede ongedisciplineerde egoisten hier rondrijden.
Een weekje rondtoeren in Frankrijk. De meeste bestuurders houden zich vrij strikt aan de snelheidsbeperkingen. Daardoor blijven ze mooi op afstand achter je rijden als je zelf ongeveer aan de maximum toegelaten snelheid rijdt. Als je vertraagt om een agglomeratie binnen te rijden of een duidelijk aangegeven zone 30 vertragen ook je achterliggers en passen hun snelheid aan. Geen geduw of bumperkleven, ook niet op 2X2 waar 110 gereden mocht worden en waar je af en toe een vrachtwagen moet inhalen. De achterliggers rijden gewoon niet sneller dan toegelaten op een enkele uitzondering na dan (meestal buitenlandse nummerplaten), waardoor als je zelf aan de maximum toegelaten 110 rijdt steeds zonder probleem die vrachtwagens kan inhalen zonder dat er iemand je vast rijdt of in je gat ligt te neuken.
Iedereen verleent correct voorrang aan wie voorrang heeft. Na het verlenen van die voorrang kan het zijn dat de voorranghebbende die niet weg kan en een teken geeft aan de voorrangsplichtige dat deze mag verder rijden. Maar nooit andersom.
Buiten de bebouwde kom moet je anderhalve meter tussenlaten wanneer je tweewielers inhaalt. Wordt door iedereen nageleefd. Zelf al kunnen ze daardoor niet onmiddellijk inhalen.
Weinig voorrang van rechts gezien, maar correct toegepast daar waar van toepassing, behalve door sommige onopgevoede Belgen die daar rondreden en niet eens beseften waar ze mee bezig waren.
Na 7 dagen terug over de grens in Belgie, gatneukers, voorrangsnegators, vastrijders enz.
Zielig, maar het kan dus anders.