Nederland had na 14 maanden 4200 automobilisten met alcoholslot, het
is was** daar zelfs een administratieve boete tot 4 maart 2015**... :
http://www.anwb.nl/kampioen/auto-en-verkeer/auto/alcoholslot
In Nederland hebben meer dan 4000 automobilisten een alcoholslot. Zijn dit stuk voor stuk notoire drinkers? Zeker niet! Eén overtreding is genoeg om 2 jaar veroordeeld te worden tot blazen-voor-je-start.
Het alcoholslot: facts & figures
• Het alcoholslotprogramma (ASP) is op 1 december 2011 ingevoerd om het aantal verkeersdoden door drank terug te dringen.
• Bij een promillage tussen 1,3 (beginnend bestuurders 1,0) en 1,8 krijg je het ASP opgelegd.
• Deelname aan het programma duurt minimaal twee jaar.
• Op 13 februari 2013 was 8200 bestuurders een ASP opgelegd. Op dat moment hadden 4200 mensen een alcoholslot in hun auto.
wslk kunnen konden ze niet volgen met de inbouw ervan...Uiteraard bepaalde de rechter wie een alcoholslot krijgt, die ene zin dat je het voor één overtreding krijgt zal wel overdreven zijn... ,
immers:
De ANWB over het alcoholslot
“De ANWB vindt dat een rechter moet beoordelen of iemand een alcoholslot krijgt”, aldus Maarten Ligt. “Niet het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). Het alcoholslot is een zware maatregel met enorme gevolgen – zowel zakelijk als privé. Een geschikte maatregel voor de notoire overtreder, mits er kans op gedragsverbetering is, maar voor mensen die eenmalig de fout in zijn gegaan is het een erg zware maatregel. Een rechter kan voor specifieke kwesties goed afwegen welke straf passend is. De geschiedenis van de overtreder kan daarbij meewegen.”
Anders ga je naar de rechtbank... (wat ook kosten meebrengt), soit na veel rechtzaken heeft via de RvS beslist dat de rechter dat nu beslist:
http://www.ad.nl/ad/nl/1012/Nederland/article/detail/3882499/2015/03/04/CBR-mag-geen-alcoholslot-meer-opleggen.dhtml
**CBR mag geen alcoholslot meer opleggen
4-3-15
Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) mag bestuurders die te veel gedronken hebben, geen alcoholslotprogramma meer opleggen. Dat heeft de Raad van State vandaag bepaald. De meeste automobilisten die al een slot hebben, houden dat. De Vereniging Verkeersslachtoffers vreest dat 50 extra verkeersdoden per jaar zullen vallen nu het CBR geen sloten meer mag uitdelen.
Tot nog toe was het zo dat bestuurders die met tussen de 1,3 en 1,8 promille alcohol in hun bloed betrapt werden in het verkeer, verplicht deel moesten nemen aan het alcoholslotprogramma. Deden ze dat niet, dan mochten ze vijf jaar lang niet rijden. Voor jonge bestuurders lag de ondergrens op 1 promille.
Volgens de Raad van State heeft het CBR door de te algemene wetgeving te weinig ruimte om een individuele afweging te maken van de individuele gevolgen voor de betrokken bestuurders. Daardoor leidt het programma in de praktijk tot 'ongelijkheid en willekeur, omdat het voor de een veel ernstiger gevolgen heeft dan voor de ander', aldus de Raad van State.
De Raad van State erkent dat het belangrijk is om een regeling te hebben om het aantal verkeersslachtoffers door alcohol in het verkeer terug te dringen, maar stelt dat het aan de minister of de wetgever is te beoordelen in welke gevallen een alcoholslotprogramma aanvaardbaar is. Het alcoholslot kan dus in de toekomst weer terugkomen, maar dan moet wel eerst de wetgeving worden aangepast.
Bij het opstellen van de regeling rondom het alcoholslot heeft de minister van Infrastructuur en Milieu 'de mogelijk ingrijpende gevolgen van de oplegging van het alcoholslotprogramma, die zich in de praktijk regelmatig voordoen, niet afdoende afgewogen', aldus de Raad van State.
De Hoge Raad zette dinsdag al een streep door een ander aspect van de regelgeving. Bestuurders die een alcoholslot hebben gekregen mogen niet ook nog strafrechtelijk worden vervolgd. In september oordeelde het gerechtshof in Den Haag al dat een automobilist niet voor de rechter mag worden gesleept wegens rijden onder invloed, als hij voor diezelfde overtreding een alcoholslot heeft moeten laten inbouwen. Het Openbaar Ministerie (OM) was het niet met die opvatting eens en stapte naar de Hoge Raad.
Bestuurders met slot houden dat
De meeste automobilisten die nu rondrijden met een alcoholslot, houden dat. De uitspraak van de Raad van State verandert niets voor hen. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur en Milieu.
Ongeveer 5.200 bestuurders hebben nu een alcoholslot. Bij de meesten is hun zaak onherroepelijk. Zij blijven in het alcoholslotprogramma, aldus het departement. Er wordt nog bekeken wat er moet gebeuren met gevallen die nog niet onherroepelijk zijn. Sinds de start van het alcoholslot eind 2011 is de maatregel al ongeveer 12.000 keer opgelegd.
Sinds oktober vorig jaar werd de sanctie niet meer opgelegd, in afwachting van de uitspraak van de Raad van State. Daardoor zijn ruim 1.600 bestuurders in elk geval voorlopig ontsnapt aan het alcoholslot. Deze groep krijgt zo snel mogelijk duidelijkheid over wat er nu gaat gebeuren, aldus het departement. ...]