Christophoros
Verkeersvragen en -discussies => Voertuig- en rijtechnieken => Topic gestart door: Michel op woensdag 16 december 2009 - 23:32:16
-
http://www.autokanaal.be/nieuws/aid882470/recordaantal-fiscale-premies-voor-groene-wagens.aspx
De Belgische overheid heeft een recordaantal fiscale premies voor milieuvriendelijke wagens uitgekeerd in 2009. De verkoop van milieusparende auto's is dit jaar dan ook sterk gestegen.
Van januari tot 10 november 2009 werden 69.864 fiscale premies voor milieuvriendelijke auto's uitgekeerd. Dit is een stijging van bijna 69 procent ten opzichte van 2008. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Financiën.
Ondanks de krimpende automobielsector blijken milieuvriendelijke wagens vlot te verkopen. In oktober 2009 werden iets meer dan 39.000 nieuwe voertuigen ingeschreven, een daling van 7.61 procent ten opzichte van oktober vorig jaar.
De overheid keert nog tot eind dit jaar kortingen tot 4.540 euro uit voor voertuigen die weinig CO2 uitstoten. Vanaf 2010 zullen de elektrische wagens nog goedkoper worden en krijgen particulieren een belastingvermindering van 30 procent van de aankoopwaarde van een elektrisch voertuig, met een maximale vermindering van 8.990 euro.
Laadpaal
Daarnaast kunnen investeerders van een elektrische laadpaal die publiek toegankelijk is ook een belastingvermindering krijgen van maximaal 250 euro. Daarmee hoopt de overheid de verkoop van elektrische auto's te stimuleren. Bovendien krijgen werkgevers hun elektrisch voertuig volledig terugbetaald.
Een Tesla limousine (Model S) voor ~ 30.000 € mss (160 miles basisversie ?) ;)
Pesentatiefilmpje op de weg: http://www.youtube.com/watch?v=HvzOdYVw6Pw (http://www.youtube.com/watch?v=HvzOdYVw6Pw)
http://www.spiegel.de/auto/aktuell/0,1518,617271,00.html
03.04.2009
Tesla Model S verkauft sich prächtig
Keine Fabrik, keine Autos - aber schon über 20 Millionen Dollar Umsatz: Das Vorbestellungsprogramm für das Model S übertrifft die Erwartungen des Herstellers Tesla Motors. Über 500 Kunden haben für die Elektrolimousine 40.000 Dollar angezahlt. Geliefert wird vielleicht 2011.
San Carlos - Das Interesse der US-Bürger an Elektroautos ist derzeit groß: Eine Woche nach Ankündigung der Serienproduktion der ersten autobahntauglichen Limousine mit Batterieantrieb liegen dem kalifornischen Autobauer Tesla Motors bereits 520 Bestellungen vor, wie Firmenchef Elon Musk erklärte.
...
Tesla hatte die Serienproduktion der fünfsitzigen Limousine ab 2011 in der vergangenen Woche angekündigt. Das Model S soll eine Reichweite zwischen 260 und 480 Kilometern haben und zunächst in den USA und Europa verkauft werden. Allerdings dürfte das Elektroauto für viele Käufer zu Verkaufsbeginn kaum erschwinglich sein. Tesla will für den Wagen mit Lithium-Ionen-Akkus einen Preis von 57.400 US-Dollar (rund 42.500 Euro) 39.423 € koers 16.12.09) veranschlagen. ...
Details:
http://green.autoblog.com/2009/03/26/tesla-model-s-50-000-ev-sedan-seats-seven-300-mile-range-0-6/
http://www.teslamotors.com/models/index.php Vragen en EU-versie .pdf
http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Model_S
-
Tesla bouwde hun sportwagen in samenwerking met Lotus, en die zou daar ook gebouwd kunnen / gaan worden ...
Van Loremo (loremo.com) ondertussen geen nieuws, hun forum is opgedoekt omdat er teveel kristische vragen kwamen (van hun potentiële klanten !) over het almaar uitstellen van enige variant, en het beginnen aan nieuwe varianten terwijl er nog niks tastbaars was.
The perfect is the worst enemy of the good.
-
Tesla bouwde hun sportwagen in samenwerking met Lotus, en die zou daar ook gebouwd kunnen / gaan worden ...
Inderdaad, die lichte sportwagen 1220 kg toch, het Model S ~ 1800 kg kan ook overal anders gebouwd worden denk ik.
De Tesla roadster is op het bouwprincipe (Hydro-Alu) van de Lotus Elise gebouwd en heeft zelfs gemeenschappijke delen:
http://de.wikipedia.org/wiki/Tesla_Roadster#Fahrwerk_und_Karosserie
Van Loremo (loremo.com) ondertussen geen nieuws, hun forum is opgedoekt omdat er teveel kristische vragen kwamen (van hun potentiële klanten !) over het almaar uitstellen van enige variant, en het beginnen aan nieuwe varianten terwijl er nog niks tastbaars was.
The perfect is the worst enemy of the good.
Idd, ze willen precies wat rust... trouwens ook een vernieuwde website, mss daarom het voorlopig ? opdoeken.
Ze moeten natuurlijk investeerders vinden om een lonende productie te kunnen opstarten...
Volgens mij kunnen ze zich beter op max 2 modellen incl. E-car concentreren, maar als die 30.000 € moet kosten... :-[
http://de.wikipedia.org/wiki/Loremo
... meer topic:
Be heeft sinds een paar dagen zijn allereerste openbaar laadzuilstation.... ;D
http://www.autogids.be/artikel/telex/belgie-heeft-eerste-herlaadzuil-voor-elektrische-auto-s-13386.htm
Telex : België heeft eerste herlaadzuil voor elektrische auto's
Etienne Schouppe, Staatssecretaris van Mobiliteit, heeft voor het kantoor van een leasebedrijf in Zaventem 's lands eerste herlaadzuil voor elektrische auto's ingewijd.
België heeft een gigantische achterstand qua infrastructuur voor elektrische auto's. In ondergrondse parkings is het bijna onmogelijk om een herlaadpunt of zelfs een gewoon stopcontact te vinden. Gelukkig lijkt nu eindelijk de aanzet gegeven om daar iets aan te veranderen met dit eerste privé-initiatief van het bedrijf LeasePlan, dat in Zaventem op zijn parking een herlaadzuil in gebruik heeft genomen voor auto's die op elektriciteit rijden. En er zitten nog andere, gelijkaardige projecten aan te komen, zoals een eerste gratis herlaadpunt aan de McDonald's-vestiging van Maasmechelen, dat deze donderdag wordt ingewijd. De fast-foodketen zou in de komende maanden nog meer zuilen gaan plaatsen in zijn filialen.
Het herlaadpunt dat voor de kantoren van LeasePlan is geplaatst, is van het merk Elektobay en werd ingevoerd door ThePluginCompany. Een elektrische auto kan op een beveiligde manier aan de zuil worden aangekoppeld. Hij gaat enkel open met een elektronische sleutel en is uitgerust met een antidiefstalsysteem. ThePluginCompany hoopt bedrijven en openbare instellingen te overtuigen om een volwaardige elektro-infrastructuur te ontplooien in België zoals in nagenoeg al onze buurlanden al het geval is. Vooraleer een dergelijk netwerk nuttig wordt, moeten er duizenden herlaadpunten op diverse plaatsen in het land worden geïnstalleerd. Initiatieven zoals die van LeasePlan en McDonald's zijn maar de eerste, kleine stapjes.
De Staatssecretaris voor Mobilieit mocht de plechtige inwijding van de herlaadzuil bij LeasePlan op zich nemen. Hij laadde er een elektrische auto op en reed een eerste rit in het gezelschap van Michel Van Den Broeck, Managing Director van LeasePlan. Tijdens zijn begeleidende toespraak gaf hij aan dat hij zich ervan bewust is dat er eerst een volwaardig netwerk aan herlaadzuilen moet komen voor er sprake kan zijn van individueel elektrisch transport. Hij beseft dat het niet volstaat wanneer een verbruiker enkel thuis kan "tanken" en dat herladen ook mogelijk moet zijn op parkings van winkelcentra, bij bedrijven en gewoon langs de openbare weg.
Datum : 16/12/09
Ik hoorde onlangs dat de Be-staat 400.000 € over had betreft studie... E-infra.
NL had er een heel tijdje geleden 50.000.000 € voor over...
-
Ze moeten natuurlijk investeerders vinden om een lonende productie te kunnen opstarten...
Je vind geen ultieme geldschieter als je constant zit te rommelen aan wat je wil gaan produceren.
Design finaliseren, en dat produceren.
Verdere verbeteringen zijn voor latere versies.
Nieuwe versies voor later, als je product blijkt aan te slaan.
Volgens mij kunnen ze zich beter op max 2 modellen incl. E-car concentreren, maar als die 30.000 € moet kosten... :-[
De prijs van de basis-Loremo is ondertussen al met meer dan 50% gestegen (11.000 -> 17.000 euro)
Door te wachten moet men nu ook aan Euro 5 voldoen, wat een probleem schijnt te geven.
Problemen oplossen kost geld, en dat komt nog niet binnen door de produktie van voertuigen.
Ondertussen verdampt stilaan de afzetmarkt en wordt het brandstofbesparende potentiëel almaar kleiner tov eco-versies van gewone voertuigen zonder de beperkingen van Loremo.
België loopt niet enkel inzake (voorzieningen voor) elektrische auto's achter, het loopt OP ELK GEBIED achter inzake meer ecologische mobiliteit.
Met biodiesel liepen we al achter.
Op LPG geldt nog altijd een forfaitaire pesttaks.
Inzake Bio-ethanol (E85) staan we nergens, die is gewoonweg nergens te tanken - behalve door een paar autofabrikanten - ook al zijn er meerdere voertuigen die er op rijden op de markt, maar die verkopen natuurlijk amper (hier en daar koopt iemand die om op LPG te zetten omdat de kleppen en -zittigen standaard al gehard zijn).
Het aantal aardgas-tankstations is op 1 hand te tellen - in het Antwerpse tank je dan nog bij een electriciteits-monopolist !
Inzake waterstof of elektriciteit staan we ook nergens.
-
Eerste Europese tankstation op zonne-energie staat bij ons (http://www.hln.be/hln/nl/2657/Ecotips/article/detail/1043412/2009/12/17/Eerste-Europese-tankstation-op-zonne-energie-staat-bij-ons.dhtml)
In Grobbendonk heeft ElectraSun een tankkstation voor elektrische auto's geopend dat werkt met groene stroom op basis van zonne-energie. Het zou het eerste dergelijke tankstation zijn in Europa. Er zijn 6.250 zonnepanelen gemonteerd die jaarlijks 1 miljoen kWh groene stroom leveren, vergelijkbaar met het jaarverbruik van zowat 300 gezinnen.
© HLN.be
-
En dit verscheen op dezelfde datum. ???
Krantenartikel of link ernaar verwijderd op verzoek van REPROCOPY.
Het ligt evenwel niet in onze mogelijkheden om een versie van deze site waarop het verwijderde element nog wel voorkomt te verwijderen van de diverse webarchiefsites.
-
Ik begrijp de Loremo-hype niet...
- Vapour-ware
- Verbrandingsmotor
- 4 inzittenden te knus bijeen voor comfortabel te zijn
- Gebouwd om vooral niet te snel te gaan
Tesla daarenetgen...
- Al twee jaar productie van wagens die echt rijden
- Volledig elektrisch
- De Roadster is even ruim als de Elise of Opel Speedster. De Type S een degelijke vierzitter maar claimt zelfs voor 7 mensen ruimte te bieden
- Ziet er snel uit, is ook gemaakt om snel te gaan
-
Ik begrijp de Loremo-hype niet...
- Vapour-ware
- Verbrandingsmotor
- 4 inzittenden te knus bijeen voor comfortabel te zijn
- Gebouwd om vooral niet te snel te gaan
Tesla daarenetgen...
- Al twee jaar productie van wagens die echt rijden
- Volledig elektrisch
- De Roadster is even ruim als de Elise of Opel Speedster. De Type S een degelijke vierzitter maar claimt zelfs voor 7 mensen ruimte te bieden
- Ziet er snel uit, is ook gemaakt om snel te gaan
Idd maar ook het prijsplaatje, dat steeds maar duurder wordt voor de Lo(l)remo, binnenkort is hij zo duur als de Tesla type S... ;)
De Loremo hype is al serieus aan ´t afzwakken, ze zijn ook al een 5-tal jaren eerder begonnen te beloven als Tesla, maar die is wel op de markt...
De accu´s worden ook maar steeds beter en goedkoper, de Tesla rijdt nog op het "duurste" type 18650 -vooal qua prijs-kwaliteit- en ook lagere capaciteit/gewicht= ook plaats , tov de platte Prismatics:
http://www.a123systems.com/a123/products
Cells: 18650
APR18650M1: Based on the same patented Nanophosphate™ technology as A123Systems’ pioneering ANR26650M1 cell, the APR18650M1 is now available as a smaller form factor for design flexibility in consumer and handheld products and appliances.
Power: Over 3000 W/kg and 5800 W/L
Safety: Excellent abuse tolerance and environmentally friendly
Life: Excellent calendar life, 10X cycle life vs. conventional lithium ion
(http://www.a123systems.com/cms/product/image/4/medium/123-148nobackground.jpg)
Cells: 26650
Cells: 32113
Cells: 20Ah Prismatic
(http://www.a123systems.com/cms/product/image/7/medium/A123-017.jpg)
20Ah Automotive Class Lithium Ion Cell: A123Systems recognizes that the impending transportation revolution requires industry-specific solutions. To that end, we have developed the high energy 20Ah prismatic cell designed for PHEV, EV, and ReEV applications, offering very low cost per Watt-hour.
The 20Ah uses the new HD electrode design, offering even higher capacity than the traditional ANR26650M1 design.
Systems: Hymotion™ L5 PCM
De Opel Ampera en Chevrolet Volt gaan in 2011 met die Prismatics rijden.
http://ampera.opel.info/de/home/neue-batterie-technologie.html met foto´s van het accumodul en accu-cells.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Roadster
Battery system
Hooked up power supply.Tesla Motors refers to the Roadster's battery pack as the Energy Storage System or ESS. The ESS contains 6,831 lithium ion cells arranged into 11 "sheets" connected in series; each sheet contains 9 "bricks" connected in series; each "brick" contains 69 cells connected in parallel (11S 9S 69P). The cells are 18 mm (0.71 in) in diameter and 65 mm (2.6 in) long (18650 form-factor)
De reviews van Wiki zijn ook interessant:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Roadster#Reviews
-
Ik begrijp de Loremo-hype niet...
Nu niet meer ...
Toen ze ermee voor de pinnen kwamen was het wel een vooruitstrevend concept.
Die gasten zien hun markt zienderogen smelten ...