Christophoros
Verkeersvragen en -discussies => Verkeersbeleid => Topic gestart door: jozef op zondag 07 november 2010 - 20:43:52
-
Krantenartikel of link ernaar verwijderd op verzoek van REPROCOPY.
Het ligt evenwel niet in onze mogelijkheden om een versie van deze site waarop het verwijderde krantenartikel nog wel voorkomt te verwijderen van de diverse webarchiefsites.
-
Fiat komt uit Italië, niet uit Nederland ;)
-
Fiat komt uit Italië, niet uit Nederland ;)
Als het aan de Italiaanse bazen ligt niet meer voor lang, productiekost is daar 4 keer zo hoog als in een ander land.
Jozef, ooit zullen ze leren : “Je moet nooit de hand bijten die je eten geeft.”
Alleen is het dan misschien te laat. ::)
-
Krantenartikel of link ernaar verwijderd op verzoek van REPROCOPY.
Het ligt evenwel niet in onze mogelijkheden om een versie van deze site waarop het verwijderde krantenartikel nog wel voorkomt te verwijderen van de diverse webarchiefsites.
-
"Wij vinden dat geen ideale manier om files te bestrijden. Ik weet dat Vlaanderen daar anders over denkt, maar Nederland is geen voorstander"
Wat zouden ze er hier niet aan snappen eigenlijk?
-
De vorige Nederlandse regering wilde samen met Vlaanderen een kilometerheffing voor vrachtwagens invoeren tegen 2013. Rutte stapt daar nu vanaf. "Wij vinden dat geen ideale manier om files te bestrijden. Ik weet dat Vlaanderen daar anders over denkt, maar Nederland is geen voorstander", aldus Rutte.
Wel dat vraag ik me nu eigenlijk ook af.
Waarom enkel voor vrachtwagens terwijl iedereen weet dat de files meestal maar ontstaan tijdens de spits als de auto's er zich mee gaan moeien in grote getallen.
Waar is de tijd dat ik in alle rust, 98% buiten de spits, grotere afstanden kon overbruggen?
Tegenwoordig, met die veel te enge rij- en rusttijden en monsterboetes, ook niet meer mogelijk.
Het volledige transport gebeuren in België is al op sterven na dood en sneuvelen zal het. Al moeten ze het op den duur verbieden.
En we weten allemaal de voordelen van de oostblokkers in West-Europa. ::)
-
Vertrouwelijk intern documentje hier (http://fin.vlaanderen.be/nlapps/data/docattachments/100610_Kmheffing_Vlaanderen.pdf) gevonden op fin.vlaanderen.be : 't Lastenboek voor de kilometerheffing is natuurlijk nog géén wettelijke tekst doch 't staat er inderdaad wel degelijk in ...
--> Van toepassing op lichte vracht doch verkeersbelasting wordt op nul gebracht maar de tekst is inconsistent : "meer dan 3,5 ton MTM" en zegt niets over SLV's (SuperLichte Vrachts met MTM < 3,5 ton)) : (p 51)
1.1.1 De kilometerheffing is van toepassing op lichte vracht (3,5 ton MTM tot 12 ton MTM) en zware vracht (12 ton MTM en meer)
Met vrachtwagens worden zowel de lichte (meer dan 3,5 ton MTM en minder dan 12 ton MTM) als de zware (meer dan 12 ton MTM) bedoeld. Beiden worden aan de kilometerheffing onderworpen. Voor de lichte vrachtwagens betekent dit dat direct de verkeersbelasting op nul wordt gebracht en dus de facto wordt afgeschaft. Voor zware vrachtwagens blijft de verkeersbelasting bestaan maar wordt tot het Europees minimum gereduceerd. Tegelijkertijd met de invoering van de kilometerheffing wordt het Eurovignet afgeschaft.
--> Minimum 0,02 €/km maar waarschijnlijk meer : KUL-studie : http://www.tmleuven.be/project/kmheffing/kmheffing_impact.pdf
Als't allemaal waar is : duurder voor LV in dit minimumscenario vanaf 7000km/jaar (140/0,02)
LV-rijders aller landen; verenigt u en verheft luide uwe stemme.
Zou een MH nu als een LV ingeschaald worden (wegens LV-belasting) of als een PW ? ...
-
Wel dat vraag ik me nu eigenlijk ook af.
Waarom enkel voor vrachtwagens terwijl iedereen weet dat de files meestal maar ontstaan tijdens de spits als de auto's er zich mee gaan moeien in grote getallen.
Omdat je door vrachtvervoer extra te takseren, je niet rechtstreeks in de mensen hun zakken zit. Extra inkomsten voor de overheid, en de meeste transporteurs gaan de meerkost na verloop van tijd doorrekenen naar hun klanten, en dan pas zit je in de mensen hun zakken. Maar voor de mensen is het dan "verrek, Delhaize is weeral duurder" ipv "verrek, de belastingen zijn weer opgeslagen".
Psychologisch maakt dit veel verschil voor het meeste kiesvee.
-
idd: "kiesvee", dat zich in slaap laat wiegen op die manier. Want uiteindelijk: betalen doe je toch.