Christophoros
Forumgemeenschap => Praatcafé => Topic gestart door: jozef op maandag 10 januari 2011 - 17:21:46
-
Percentage afgekeurde wagens zit in de lift
Het percentage voertuigen dat afgekeurd wordt bij een controle in een autokeuringcentrum is in 2009 opnieuw gestegen tot 23,55 procent. In de periode 2005-2007 vond een daling plaats van 24,39 tot 23,21 procent. Dat blijkt uit het antwoord van staatssecretaris Etienne Schouppe (CD&V) op een schriftelijke vraag van Peter Logghe (Vlaams Belang).
In 2009 werden in ons land 3,4 miljoen personenwagens, 675.619 bedrijfsvoertuigen en 224.300 aanhangwagens en opleggers gekeurd.
De meeste voertuigen werden in 2009 afgekeurd door keuringscentra uit het Brussels Hoofdstedelijk Gewest (25,5 procent), gevolgd door het Waals Gewest (24,71 procent) en het Vlaams Gewest (22,77 procent.
Niet gekeurde voertuigen
Het percentage voertuigen dat niet ter keuring wordt aangeboden steeg in de periode 2005-2009 van 7,39 tot 8,79. Ook hier situeert het hoogste percentage zich in het Brusselse (13,49%), gevolgd door het Waals Gewest (11,54%) en het Vlaams Gewest (6,84%).
"Het is niet geweten hoeveel van deze niet-gekeurde voertuigen nog effectief rondrijden of zich in het buitenland bevinden", aldus Schouppe.
-
Ze zijn daar goed bezig, eerst keuren ze al die Fiat 500tjes af doordat hun eigen zooi niet in orde is en dan is er plots een stijging in afgekeurde wagens.
Als het maar geld opbrengt, ik bedoel met zoveel afgekeurde wagens zal de prijs van de TC wel omhoog moeten om dat te compenseren zekers? :-X
-
Ineens heel de TC afkeuren, en vervangen door het NL APK model.
Of door een Duitse TÜV, met personeel dat wel degelijk iets van auto's kent.
-
Ineens heel de TC afkeuren, en vervangen door het NL APK model.
Of door een Duitse TÜV, met personeel dat wel degelijk iets van auto's kent.
Daar ben ik het zo met je eens. 8)