Christophoros

Verkeersvragen en -discussies => Verkeer en Recht => Topic gestart door: bert.covens op maandag 04 februari 2013 - 19:59:25

Titel: 3 maand vervallenverklaard na vluchtmisdrijf met paard
Bericht door: bert.covens op maandag 04 februari 2013 - 19:59:25
Bron en ©: >>> HET NIEUWSBLAD (http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20130204_00456950)

Op smoelenboek, zijn sommige reacties ook weer schitterend.  De beste 3:

* Als ge geen rijbewijs meer hebt, moogt ge ook niet meer fietsen.  (klopt voor een rijverbod, niet voor een vervallenverklaring)
* (Diezelfde): een kruiwagen besturen mag nog wel, want dan ben je een lastdier  :D
* Ze moeten zijn rijbewijs A3 voor een paard (jawel!  :D ) maar afpakken, en opnieuw examen laten doen

Anderzijds.  Zolang het journaille zélf foute termen blijft gebruiken, hoeft dat niet echt te verwonderen.

Titel: Re: 3 maand vervallenverklaard na vluchtmisdrijf met paard
Bericht door: jozef op dinsdag 05 februari 2013 - 00:41:01
Ik vind het een uiterst lichte straf, gezien het vluchtmisdrijf en het kind ernstig gekwetst was.

Niet dat ik hiermee ruiters in een slecht daglicht zou willen stellen. De betrokkene zou wellicht hetzelfde gedaan hebben als hij een voertuig bestuurd had.

Het is een droevige maatschappij waar zelfs een ernstig gekwetst kind zonder enige hulpverlening achtergelaten wordt.
Titel: Re: 3 maand vervallenverklaard na vluchtmisdrijf met paard
Bericht door: bert.covens op dinsdag 05 februari 2013 - 23:32:08
Volgens mij moet je géén medische studies gedaan hebben om in te schatten dat een schop van een paard aan zo'n kind, het kind zéér ernstig kan verwonden.  In zulke omstandigheden doorrijden, zonder zich te bekommeren om de medische toestand van dat kind,.... veel laffer kan ik het niet bedenken.
Titel: Re: 3 maand vervallenverklaard na vluchtmisdrijf met paard
Bericht door: Inazuma op dinsdag 12 maart 2013 - 16:24:01
een verval van het recht tot sturen is voor MOTOR voertuigen , niet voor de fiets dus.