Christophoros
Verkeersvragen en -discussies => Verkeersbeleid => Topic gestart door: jozef op donderdag 15 augustus 2013 - 16:05:47
-
Laat gewone garage dimlichten herkeuren
Als het van Vlaams volksvertegenwoordiger Marino Keulen (Open Vld) afhangt, dan gebeurt de herkeuring van slecht afgestelde dimlichten voortaan bij de garagehouder. [...]
http://www.gva.be/nieuws/binnenland/aid1436213/laat-gewone-garage-dimlichten-herkeuren.aspx
-
Dat hij ineens heel die keuring herbekijkt.
-
Dat hij ineens heel die keuring herbekijkt.
Dat vind ik een beetje gevaarlijk.
Hier in Duitsland mag je naar de keuring gaan. Maar je mag ook je wagen naar je dealer brengen, nadat hij een afspraak gemaakt heeft met de keuringsorganisatie. Die komen dan bij jouw dealer de wagen keuren.
Het sluit bijvoorbeeld rompslomp en kosten uit om nog eens te moeten terugkeren met niet correct afgestelde lichten. De chef van de werkplaats staat erbij, en krijg de gelegenheid om ze even bij te regelen als het nodig is.
Maar in Belgiƫ moet het nu eenmaal een geldklopperij kunnen zijn.
-
Het Duits of Nederlands syteem liojkt me heel wat beter, het is te zeggen, als ze dan ook de mogelijkheid zoals daar geven om wat aan je wagen te veranderen.
Beide systemen zijn volgens mij trouwens veel strenger dan hier, in Nederland moet je geen APK verwachten als je binnenverluchting (ventilator) niet werkt, hier kijken ze daar nog niet naar.
Bij ons is het inderdaad kassa kassa, : tuning keuring, kennen ze dat in Duitsland? bedoel; zoveel euro want alu velgen, zoveel euro want een blinkend stukske op uw uitlaat, zoveel euro want verduisteringsfolie op de ruiten....
-
tuning keuring, kennen ze dat in Duitsland?
Op nationaal vlak wordt in Duitsland een vergunning verleend voor voertuigonderdelen voor een bepaald gedeelte van de bouw, bijvoorbeeld voor speciale wielen zoals lichtmetalen velgen. Zover bij het gebruik daarvan de montagevoorschriften nageleeft worden, vervalt de vergunning voor het gebruik van het voertuig niet. De montagevoorschriften kunnen evenwel de verdere geldigheid van de vergunning voor het gebruik van het voertuig afhankelijk stellen van een keuring. Een kopie van de vergunning voor het voertuigonderdeel, welke meegeleverd wordt bij de aankoop, of in het desbetreffend geval het bewijs van de betrokken keuring, moet bij een verkeerskontrole aan de Polizei kunnen voorgelegd worden. Bovendien dragen de onderdelen op een goed zichtbare plaats een keuringsteken.
In tegenstelling daartoe staat de E-Pass of EG-gebruiksvergunning. Voor zover op de onderdelen een goedkeuringsteken, het zogenaamde "E-keuringsmerk", zichtbaar is, moet de bestuurder geen kopie kunnen voorleggen van van de EG-gebruiksvergunning of het gelijkvormigheitsattest. Wanneer er evenwel beperkingen voor het gebruik van het onderdeel bestaan, moet de fabrikant gegevens meeleveren over de beperkingen en de montagevoorschriften.
-
Dat hij ineens heel die keuring herbekijkt.
Dat wil "men" net niet.
En nu de eigenbelangengroepering Touring ook die bedrijfstak wil gaan overnemen, is die hun lobby uiteraard ook niet gericht op de belangen van de automobilist.
TC naar Nederlands APK model is recent nog afgeschoten door Wathelet ...
Zelfs in NL is men nu met aparte keuringbedrijfjes begonnen voor wat eigenlijk een deel van de technische controle is.
Er is in NL voortaan welgeteld 1 bedrijfje dat gastanks voor aardgasvoertuigen periodiek gaat controleren.
Die vragen 250 euro PER TANK. (in aardgasvoertuigen zitten er tot 5 !) + 90 euro verplaatsingskosten !
Voor een doodsimpele externe, visuele keuring die elke APK garage kan doen.