Christophoros
Verkeersvragen en -discussies => Verkeersbeleid => Topic gestart door: jo op dinsdag 12 november 2013 - 16:53:34
-
http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=dmf20131111_00833745&_section=47235766&utm_source=nieuwsblad&utm_medium=newsletter&utm_campaign=regio-dg
Benieuwd wat dat weer gaat worden.
Misschien tijd dat de vervoerssector dan eens op tafel gaat kloppen en eisen dat de N wegen die nu verboden zijn voor vrachtverkeer terug open gaan en dat op het vrachtroutenetwerk de nadruk gaat liggen zodat er veilig en ongehinderd rijden mogelijk is.
Tijd dat men hier eens het land gaat platleggen beetje zoals ze in Franrijk durven, ik stel voor ergens half december ;D
-
Het is toch duidelijk? Ook dit kan gemakkelijk vanop de luie zetel gecontroleerd worden, net als snelheidsinbreuken. Controles waar méér moeite voor vereist is, zullen ze niet zo gauw doen.
-
-
Maar zelf intussen de regelgeving naleven, HO MAAR !
Dit wordt gegarandeerd weer 1 totale puinhoop.
* Onterechte "vaststellingen van inbreuken" van verkeer dat stomweg elders heen moet.
* "Inbreuken" bij calamiteiten op de wegen van het "vrachtroutenetwerk"
(Of gaan ze de chauffeurs toelaten om langs de weg te camperen met hun vrachtwagen, eens hun rijtijd op is ?)
* Manklopende signalisatie - zien we nu al : op de Antwerpse Ring staan bvb C24 (http://wegcode.be/images/stories/verkeerstekens/C/C24A.png) op wat het aanbevolen traject is voor gevaarlijke goederen ! Tegen dat je aan de Liefkenshoektunnel bent, heb je er daarvan dus al een half dozijn gepasseerd.
-
Oh, ik dacht dat we al genoeg bedrijven/werkgelegenheid kwijt waren, blijkbaar zat ik mis.
Duidelijk niet ....