Christophoros

Forumgemeenschap => Mediatips en discussies => Topic gestart door: Inazuma op zaterdag 01 maart 2014 - 02:12:02

Titel: Vlaming kent wegcode niet
Bericht door: Inazuma op zaterdag 01 maart 2014 - 02:12:02
http://www.gva.be/nieuws/binnenland/aid1546138/vlaming-kent-verkeerscode-niet.aspx


Vertel ons iets nieuws ...

Politiek past maar wat aan, klinkt het niet dan botst het wel.
Pers bericht dan foutief over de aanpassingen.

En de Vlaming denkt dan dat hij het weet ...
Het is zoals hij dénkt / wil dat het is ...
Titel: Re: Vlaming kent wegcode niet
Bericht door: Inazuma op zaterdag 01 maart 2014 - 02:17:01
Onwaarschijnlijke passage :

Citaat
Stijn Daniëls van IMOB (Instituut voor Mobiliteit) had kritiek op sommige onduidelijke verkeersregels, zoals de fietssuggestiestrook die geen enkel recht geeft aan de fietser. "Dat is een mooi voorbeeld van hoe onze wegcode wel goed bedoeld in elkaar zit, maar waar je het toch wel erg moeilijk maakt voor de weggebruiker om te weten wat kan en niet kan".

De fietssuggestie strook staat dan ook niet in de wegcode, en màg dus eenvoudigweg niet gebruikt worden om weggebruikers enige aanwijzingen te geven

Artikel 1. Algemene bepalingen

1.1. Alleen de verkeerstekens bepaald in het algemeen reglement op de politie van het wegverkeer mogen gebruikt worden om de weggebruikers de aanwijzingen te geven waarop zij betrekking hebben.


De makers van de test, VSV(laat die -kunde er maar af) gaan dan nog stellen dat het niet sociaal is om te parkeren op een fietssuggestiestrook.
De wegcode verplicht het nochtans als je wil parkeren zoals op de plaats van hun foto !
Titel: Re: Vlaming kent wegcode niet
Bericht door: jozef op zaterdag 01 maart 2014 - 17:36:48
De makers van de test, VSV(laat die -kunde er maar af) gaan dan nog stellen dat het niet sociaal is om te parkeren op een fietssuggestiestrook.

Ze vergeten vooral hoe asociaal het is om de mensen leugens over de wegcode wijs te maken.