Christophoros
Forumgemeenschap => Praatcafé => Topic gestart door: bert.covens op donderdag 22 maart 2018 - 08:48:24
-
Twee procent minder geslaagden sinds invoering van vernieuwd rijexamen
Sinds de invoering van het vernieuwde rijexamen in juni vorig jaar, zijn de slaagpercentages aan de rijexamencentra in Vlaanderen met gemiddeld 2 procent gedaald. Vooral de gevaarherkenningstest blijkt moeilijk. Een kwart van de kandidaten, slaagt niet voor die test.
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2018/03/22/twee-procent-minder-geslaagden-sinds-invoering-van-vernieuwd-rij/
Het is een pak veiliger dat kandidaten gevaarlijke situaties leren herkennen achter een computerscherm dan dat ze een gevaarlijke situatie pas leren inschatten in het echte verkeer , tijdens de praktische proef."
Onze vriend heeft er dus duidelijk niks van begrepen.
Een rij-examen dient dus hoegenaamd NIET om gevaarlijke situaties correct te leren inschatten, m'n beste !
De rijlessen (huis of via de rijschool) en de stageperiode met voorlopig rijbewijs is er net om gaandeweg te leren het voertuig correct te bedienen en op een veilige en correcte manier aan het verkeer deel te nemen.
De proef is er uitsluitend om na te gaan of dat ook in voldoende mate gelukt is.
-
Toch vind ik die gevaarsherkenningstest wel nuttig. In Duitlsland behoort hij al vele jaren tot het examen.
-
Toch vind ik die gevaarsherkenningstest wel nuttig. In Duitlsland behoort hij al vele jaren tot het examen.
Akkoord .... als test OF de kandidaat die vaardigheid beheerst, als wezenlijk onderdeel van het rij-examen.
Niet als manier om zich die vaardigheid nog eigen te maken, zoals Lode Ceyssens stelt :
Het is een pak veiliger dat kandidaten gevaarlijke situaties leren herkennen achter een computerscherm