FW:
Van: Popelier Kristiaan (
kristiaan.popelier@schouppe.fed.be)
Deze afzender ken je mogelijk niet.Markeren als veilig|Als ongewenst markeren
Verzonden: woensdag 23 december 2009 16:00:37
CC: ABox (
A.Box@schouppe.fed.be)
1 bijlage
image001.jpg (4,1 kB)
Geachte heer,
De staatssecretaris voor mobiliteit, dhr. Etienne Schouppe, heeft mij gevraagd uw mail nader te bekijken.
Bij de aflevering van de Europese kentekenplaat zal slechts één officiële plaat worden afgeleverd. Net als vandaag zal de reproductie (voorkentekenplaat) gemaakt worden door de detailhandel, maar zullen er wettelijke kwaliteitseisen worden vastgelegd.
Bij de aanvraag van de officiële plaat zullen wij voorzien dat ook een vierkante plaat kan gevraagd worden. Wij denken hierbij aan de 4x4-bezitters en de vrachtauto’s. Als reproductieplaat zult u dus eveneens een ‘normale’ langwerpige of een vierkante plaat kunnen laten maken.
Met de meeste hoogachting,
Kristiaan Popelier
Commissaris federale politie
Verbindingsofficier | Officier de Liaison
Staatssecretariaat voor Mobiliteit | Secrétariat d'Etat à la Mobilité
Koningsstraat 180 - 1000 Brussel | Rue Royale 180 - 1000 Bruxelles
T +32 (0)2 209 33 11
http://www.etienneschouppe.be |
http://www.mobilit.fgov.be --------------------------------------------------------------------------------
Van: Everaert Marleen
Verzonden: dinsdag 8 december 2009 13:52
Aan: Popelier Kristiaan
Onderwerp: FW:
Marleen Everaert
Privé secretaresse | Secrétaire privée
Staatssecretariaat voor Mobiliteit | Secrétariat d'Etat à la Mobilité
Koningsstraat 180 - 1000 Brussel | Rue Royale 180 - 1000 Bruxelles
T +32 (0)2 209 33 01
http://www.etienneschouppe.be |
http://www.mobilit.fgov.be --------------------------------------------------------------------------------
Verzonden: donderdag 3 december 2009 22:06
Aan:
etienne.schouppe@skynet.beOnderwerp:
Geachte,
Probleem: Nieuwe europese nummerplaat.
Vanaf volgend jaar zouden wij twee lange europese nummerplaten krijgen bij de inschrijving van een voertuig, zowel een voorplaat als een achterplaat.
Het probleem is dat deze platen niet op elk voertuig passen. Meestal kan je vooraan wel een lange plaat bevestigen. Maar achteraan zijn sommige auto's alleen voorzien om vierkante nummerplaten aan te brengen. De huidige kleine Belgische plaat past altijd.
In het buitenland hoort de nummerplaat bij het voertuig en kan je aldus je plaat aanpassen aan de voorziene uitsparing van je auto.
Je kan dan kiezen tussen een lange plaat of een vierkante plaat. Dit is in al onze omringende landen mogelijk.
Een oplossing voor dit probleem zou kunnen zijn om toch maar één officiele lange plaat af te leveren en dat de eigenaar van het voertuig een tweede plaat, duplicaat ergens laat bijmaken in het gewenste model. Lang of vierkant met twee rijen.
Vervolgens zou de mogelijk moeten bestaan om bij sommige voertuigen de officiele lange plaat vooraan te bevestigen ipv achteraan en dat je dan achteraan een vierkant duplicaat kan bevestigen met twee rijen aanduidingen.
Als de eigenaar van voertuig verandert kan hij eventueel een duplicaat laten maken van een ander model indien nodig.
In sommige landen zijn zelfs verkleinde modellen voorzien voor voertuigen van amerikaanse origine.
Hopelijk begrijpt U de situatie want anders zal er weer serieus geknoeid worden met geplooide nummerplaten.
Hoogachtend,