De VAB beperkt zich tot die landen waar het gros van hun leden wel eens zullen tanken, nl. de buurlanden. Ze zetten daar natuurlijk Spanje nog even bij omdat zeer veel mensen daar met de auto naartoe trekken. Er zullen slechts weinig geinteresseerd zijn in de prijs van de brandstof in bv. Letland.
Ik heb het gevoel dat het bericht vd VAB -of hun landenselectie- wat meer naar hun
hun Waalse leden gekeken heeft (
edit: neen, toch niet) , en dan enkel voor de zomer (autovakantie)...
Idd, het zijn namelijk de 5 meest bezochte landen + CH en Lux als transitland, wel zomer 2007:
http://www.vab.be/nl/actueel/dossiers/dossiertekst.aspx?id=291
VAB controleerde in de belangrijkste landen de prijzen aan de tankstations langs de autosnelweg en de secundaire wegen. Het onderzoek focust zich op Frankrijk, Nederland, Duitsland, Spanje en Italië, de topbestemmingen voor de Belg tijdens de zomervakantie (zie onderstaande rangschikking gebaseerd op het aantal Belgen met autopech in de zomer van 2007). Luxemburg en Zwitserland werden als belangrijke doorvoerlanden toegevoegd.
Bestemming van de autovakantie 2007:
Bestemming %
Frankrijk 45,0%
Nederland 10,6%
Duitsland 9,5%
Spanje 9,3%
Italië 7,8%
Zwitserland 3,3%
Oostenrijk 3,2%
Kroatië 1,6%
Groot-Brittannië 1,6%
Polen 0,8%
Andere landen 7,3%
Oostenrijk (vooral wintervakantie) en UK (buurland overzee) mochten daar ook wel tenminste bij (
voor alle Belgen 
).
Zelfs Slovenië omdat het daar bijna het goedkoopste is voor benzine (goedkoper als Lux) en ook voor diesel.
Naar de Noord-Italiaanse Adria (tussen Venetie en Triest) komen trouwens relatief veel Belgen (Jesolo o.a.)
Een kleine omweg en tank-alternatief en een tussenstop (maaltijd) in Slovenie is zeker de moeite vanuit NO-Italie
Ook een daguitstap of langer verblijf aan de Sloveense kust. (eigen ervaring).
Wat trouwens redelijk veel Italianen doen met prijsverschillen van bijna 30 cent/liter.
Oostenrijk is trouwens ook relatief goedkoop en redelijk kortbij.
Eigenlijk het derde goedkoopste van de "Westerse Eu-landen" na Luxemburg en Spanje.
Bvb dezelfde krant, 20 dagen eerder, wel onder rubriek vakantie ipv auto (topiclink).
http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20110607_098
dinsdag 07 juni 2011
Goedkoop tanken doe je in Slovenië
Wie binnenkort met de auto op vakantie gaat, pluist best uit waar hij het goedkoopst kan tanken. Volgens een vergelijking door de Duitse automobilistenvereniging ADAC loopt het prijsverschil tussen de Europese landen op tot 45 eurocent per liter.
...]
Aja, de Europese brandstofprijzen volgens een VAB-link heb ik ook gevonden.
(wel minstens 1 week ouder=duurder als die link van de AvD, daarvoor wel 38 landen)
http://www.vab.be/nl/viavab/verkeersinfo/europa/brandstofprijzen/default.aspx
Laatste gewijzigd op 15/06/2011.