In onze moderne maatschappij zijn alle beroepsactieven gespecialiseerd in de productie van bepaalde goederen en diensten, waardoor we allemaal op elkaar aangewezen zijn.
Vrachtwagens zijn uit onze economie niet meer weg te denken, en de behoefte aan vervoer door vrachtwagens is te groot om ze, althans van maandag tot zaterdag, van onze wegen tijdens bepaalde uren te kunnen verbannen.
Waar het mij om gaat, is dat er in gelijke mate met de belangen van alle weggebruikers moet rekening gehouden worden. De vrachtwagenbestuurder wil tijdig zjin bestemming bereiken, maar voor de mensen die met een personenwagen gaan werken, is het even belangrijk dat ze tijdig hun bestemming bereiken. Het is dan ook onredelijk dat één vrachtwagenbestuurder, om 2 km/h sneller te kunnen rijden dan een collega, kilometerslang honderden bestuurders van personenwagens dwingt om 30 km/h trager te rijden.