Zeg jongens, ik ben misschien niet de meest onpartijdige persoon in deze kwestie maar het is toch volstrekt normaal dat huisartsen in ieder geval tijdens hun werk geen parkeerboete krijgen als ze met spoed [/b]naar een cliënt toemoeten?"Sommigen van hun kunnen gewoon hun job niet fatsoenlijk doen als ze zich aan alle parkeersregels moeten houden. Ik ben zelf patiënt geweest met ernstige ademhalingsaandoeningen, ik zou het niet op prijs hebben gesteld als de arts in een noodgeval een kwartier later komt doordat hij een parkeerplaats moet gaan zoeken.
Ik wil er nu ook niet voor pleiten dat ze alles mogen maar een kaartje met enige vrijstellingen is wel handig en nuttig. Enneh, ik heb niets tegen priesters en dat soort mensen maar je kan de noodzaak van zo'n geloof (voor een deel bij elkaar gefantaseerd) toch niet vergelijken met de noodzaak van het zo snel mogelijk behandelen van een ernstige medische aandoening.
Je bent nog een belangrijk woordje vergeten te onderlijnen

Ik heb geen uitspraak gedaan over de 'normale' huisbezoekjes, ik heb mijn uitspraak juist toegespitst (in ieder geval) op de gevallen dat ze met spoed naar de patiënt moeten. Daar zijn we het dus blijkbaar over eens!!
Dan kunnen we er verder over discussiëren ofdat je hiervoor het appreciatierecht van de politieagent moet gebruiken (liever niet omdat iedereen op een andere manier apprecieert) óf dat je er voor kiest om dat netjes juridisch dicht te timmeren zodat er voor iedereen duidelijkheid en zekerheid is.
Ook ik vraag me af hoe jouw collega's daar in de praktijk over beslissn.
De 'gewone' huisbezoekjes zullen mi zoiezo steeds meer gaan verdwijnen. Ik geloof sterk dat de toekomst is dat we ook in België overal huisartsenposten gaan krijgen. Zo'n systeem heeft grote voordelen voor zowel de patiënten als voor de artsen. Doordat je in zo'n constructie met veel huisartsen samenwerkt (veel meer dan in een gewone groepspraktijk) kan je makkelijk een permanente aanwezigheid (ook in weekends en 's avonds) krijgen zonder dat de individuele artsen al te onregelmatig moeten werken hierdoor. Immers, voor de niet-reguliere werktijden hoef je enkel de spoedgevallen te behandelen en dan is er nog maar een klein deel van het aantal werkzaamheden vereist waardoor ook maar per moment een klein deel van de artsen op het onregelmatige tijdstip hoeft te werken. Minstens even belangrijk is dat je van te voren kan plannen op welk onregelmatig moment je werkt. Dat is wel zo prettig voor als je in clubverband activiteiten wilt doen en wanneer je afspraken wilt maken met vrienden. Ook is het denkbaar dat er dan een keuze is of dat je wel of niet onregelmatig werkt aangezien het onregelmatig werken meer betaald. Dit lijkt mij dan ook internationaal het systeem van de toekomst.
Wel moet je er in zo'n systeem natuurlijk voor waken dat de cliënt niet een nummertje wordt maar dat is een kwestie van uitvoering. Waar ik in dit verband vooral aan denk is dat de niet-vaste arts alle gegevens moet hebben van de patiënt. Dit vereist een optimale communicatie tussen artsen waarvoor software een goede oplossing biedt. Tijdens de vaste uren kan de patiënt gewoon met de vaste arts afspreken. Het is enkel voor de spoedgevallen dat hij/zij het met een collega moet doen. Het voordeel voor de patiënt is dat zo'n systeem in theorie goedkoper is wat je terug zou moeten gaan zien in de medische kosten.
In Nederlnad heb je dus de opmars van huisartsenposten, in Vlaanderen zie je dit ook langzaam aan opkomen en zie je daarnaast nog veel meer dat er grotere groepspraktijken ontstaan.
Je bent overigens handiger dan ik met die software.

Hoe doe je dat?
Zo had ik vandaag ook een gewapende overval en stond ik deels op een oversteekplaats voor voetgangers.

Dat is toch geen dagelijkse kost zeker?