Men beschikt mss niet over de vereiste lichamelijke geschiktheid? : blindheid!
Neen, maar veel kans dat men last heeft van inattentional of perceptual blindness - zoals veel (heel veel ...) mensen.
We registreren niet alles wat we zien, en dingen die we niet verwachten, zien we vaak ook niet .
TTZ, we kunnen ze zien, maar onze hersenen registreren ze niet doordat de aandacht elders ligt.
National Geographic heeft momenteel een reeks lopen over hoe ons brein werkt, zeker 1 daarvan gaat over verwerking van wat we zien.
En de gebreken daarvan.
We doen aardig wat aan beeldbewerking in de hersenen - het eigenlijke beeld staat bvb ondersteboven, maar we draaien dat om.
Ik heb dat al vaker gezegd, maar 1 van de dingen die echt een onderscheid maken, is een geel licht in je motor steken.
Voordien had ik zoals de meeste motorrijders vaak last van bestuurders die toch nog doorreden hoewel je er aan komt, en veel andere "ik had 'm niet gezien" momenten.
Met geel licht vielen die gelijk terug op zo goed als nul ...
Geel licht is misschien niet wat men verwacht, maar het is zo opvallend en de aandacht trekkend, dat men het blijkbaar wel ziet.