Back to the point:
En wat is nu de relevantie met een algemene snelheidsbeperking van 120 kmh die 24/24h en 7 op 7 dagen geldig is ?
Dan is 130 km/u 24/24h en 7 op 7 dagen ook niet relevant.
Idd, met verkeersdrukte zoals jij suggereerde is een Vmax helemaal niet relevant, ongeacht de hoogte van de snelheidslimiet.
op basis van de V85 wordt in de regel de snelheidslimiet bepaald
Is dan geen contradictie?
Neen:
1.
http://wiki.infopolitie.nl/index.php/V85#2.
http://www.febiac.be/public/content.aspx?FID=460Ik ben ook geen voorstander van een vaste snelheidslimiet, al dan niet gebaseerd op de V85, elk moment van de dag en nacht met wisselende weersomstandigheden en drukte.

We moeten spijtig genoeg dagelijks vaststellen dat te weinig bestuurders in staat zijn om te rijden met een aangepaste snelheid. Daarvan komen ongevallen en daarna beslist de overheid om de maximum snelheid nog naar beneden te halen.
Helaas is de overheid dan wat dom en kortzichtig bezig. En straft/pest 95 % van de personenwagenbestuurders met een limiet met veel minder draagvlak omdat mss hooguit 2 % er echt overdreven zijn voeten aan veegt en de overheid niet bekwaam is die enkele %-en te handhaven (meestal recidivisme trouwens). Hoe lager ze ligt als de V85 hoe meer mensen er "gepest" kunnen worden, naast het feit dat het wslk tot meer letselongevallen zal leiden.
Iemand die bij een correcte 90-limiet op een goede 1+1 aan 150 kmh gaat vlammen, zal dat ook doen als identiek dezelfde weg enkel een bordje met 70 kmh krijgt. Helaas gaat dan menige andere weggebruiker denken dat er dan trager gereden wordt en gaan de snelheidsverschillen en maneuvers nog verhogen (lees #2. Link Febiac).
Bovendien krijgen eventuele zwakke weggebruikers een vals gevoel van meer veiligheid als ze daar bordjes 70 kmh zien. Menige verbindt een lagere limiet met meer veiligheid wat natuurlijk onzin is als de weg en wegbeeld identiek blijft.
En zo zouden wel eens die 8 % meer letselongevallen kunnen vallen uit de Nuyts-studie op basis
van gebeurde ongevallen en niet van te denken "
dat daar dan meer ongevallen gaan van komen":
http://www.steunpuntverkeersveiligheid.be/nl/node/292
Effectiviteit van verkeersmaatregelen: snelheidsverlaging van 90km/h naar 70 km/h op gewestwegen
Auteurs Frank Van Geirt Erik Nuyts
Uitgave Steunpunt Verkeersveiligheid 2002-2006
Aantal pagina's 34
Datum 13/10/2006
Partner(s) PHL
Samenvatting
In deze studie wordt de effectiviteit berekend van een snelheidsverlaging van 90 naar 70 km/u op Vlaamse gewestwegen. Hiervoor wordt een beroep gedaan op informatie en ongevallengegevens verkregen uit een aantal *Limburgse politiezones. De effectiviteiten worden berekend met behulp van het softwarepakket CESaM. De studie wordt eerst uitgevoerd voor alle ongevallen en daarna enkel voor letselongevallen.
Een effectiviteitberekening waarbij de dispersiefactor afgeleid wordt uit de gebruikte vergelijkingsgroep geeft geen resultaten. De analyses zijn ongeldig ten gevolge van een negatieve dispersiefactor. In tweede instantie wordt een analyse uitgevoerd met een manueel ingevoerde dispersiefactor die gevarieerd wordt van 0 tot oneindig. In alle berekeningen vinden we steeds bij ongeveer de helft van de wegen een stijging, en bij de andere helft een daling.
In de meest waarschijnlijke situatie (dispersiefactor = 0,37) vinden we niet-significante stijgingen van 6% voor alle ongevallen en van 8% voor de letselongevallen. ...]
(in *Limburg zijn er omstreeks die jaren redelijk veel Gewestwegen van 90 kmh naar 70 kmh gegaan, andere hebben dan weer hun 90 kmh behouden, en ik kan dat heel goed weten, en Nuyts nu ook...)
Hetgeen ik eerder voorstelde is om de snelheid te koppelen aan een veiligheidsafstand.
"Dat staat in de wegcode", hoor ik jou zeggen. Maar het staat er niet concreet genoeg in.
Weet ik.
In de Duitse wegcode dus ook niet, omdat de omstandigheden (gladheid wegdek) zeer sterk kunnen verschillen, eveneens de aard van alle voertuigen.
Maar je kunt altijd eens proberen een wetsartikel over afstand te schrijven dat voor al die verscheidene parameters tevredenstellend genoeg is.
Als je aan 100 bestuurders vraagt hoeveel seconden of meter een veilige volgafstand minstens moet zijn aan 120 km/u, zou je versteld staan van de antwoorden die je krijgt. Je ziet het gewoon aan dagelijks verkeer.
Wslk ligt het aan het rijopleidingsniveau in BE...
Het argument: "waarom nog 120 km/u op de snelweg, je kan dat toch bijna nooit mee rijden" is eigenlijk complete onzin.
Wie vertelt deze onzin?
Die hebben dat allemaal uit jouw post zo begrepen, ik ook.
Je hebt het over snelheidsbeperkingen en over snelheidsbeperkingen op de snelweg of dit topic, en je betrekt er de verkeersdrukte bij uit beide Gewesten.
Dat je in Wallonië nog veel plaatsen hebt met minder of geen snelheidsbeperkingen.
Op een 2x2 met middenberm mag je daar nog vaak de volle 120 km/u. Gewone wegen vaak 90 km/u.
Waar vind je die nog in Vlaanderen?
En waarom? Minder verkeersdrukte, ook op snelwegen.
Hoe vaak kun je in Vlaanderen nog 120 rijden?
Hoe vaak kun je in Wallonië nog 120 rijden?
Is toch erg verschillend, niet?
De V85 metingen van 3 jaar door de BIVV vindt men o.a hier op page 9 :
http://www.fcvv.be/Docs/Groups/FCVV%20WG%20%20snelheid%20DEF.pdf
V85
Doelstelling SGVV (personenwagens): v85 niet hoger dan snelheidslimiet + 5km/u in 2008.
Snelheidslimiet v85 2003 v85 2004 v85 2005 Verschil met limiet
30 km/u 47 km/u 44 km/u 43 km/u + 13 km/u
50 km/u 65 km/u 62 km/u 61 km/u + 11 km/u
70 km/u 89 km/u 91 km/u 86 km/u + 16 km/u
90 km/u 109 km/u 102 km/u 102 km/u + 12 km/u
120 km/u Geen meetresultaten beschikbaar 
De v85 wordt wel eens beschouwd als een indicator voor de acceptatiegraad voor bepaalde snelheidslimieten. In principe zouden dan enkel bewuste snelheidovertreders sneller mogen rijden dan de v85 . De ‘realistische’ doelstelling van de SGVV wordt voorlopig in geen enkele snelheidscategorie gehaald.
Dus was de doelstelling zeker voor de
70 kmh-door-de-strot totaal onrealistisch en bovendien leidt ze eerder tot meer letselongevallen.
De verkeerswetenschappelijke literatuur zegt dat men een VMax die 20 kmh afwijkt van de V85 (op vlotte wegen buiten bbk) absoluuut moet vermijden, en wat zien we anno 2015 in Vlaanderen men wil
zelfs de 90-wegen waar de V85 boven de 100 kmh ligt naar 70 kmh degraderen.
Succes gegarandeerd. NOT.
